Sosyal Bilimler | Kayda Değer Akademik Metinler

Sosyal Bilimler

Sosyal Bilimler Telegram Grubu - Sosyal Bilimler
Sosyal Bilimler

Sosyal Bilimler Telegram Grubu

Neden bir Telegram Grubu?

İnsanlar birçok web siteyi ve sosyal medya hesabını takip ediyor. Fakat bunlar arasında nispeten daha fazla önem verdiği bazı mecraların içeriklerinin, takip edilen diğer mecralardan ayrı tutmak, onların arasında kaybolmasını engellenmek için bu tip kişiye / belirli bir kitleye özel Telegram gruplarını tercih edebiliyorlar. [WhatsApp’ta bir gruba dahil olan katılımcı gruptaki diğer katılımcıların telefon numarasını görebilirken Telegram’da bu gizli tutulur.]

“sosyalbilimler.org İçerikleri” başlıklı Telegram grubu böylesi bir kaygıyla, sosyalbilimler.org ve onun sosyal medya kanallarında paylaşılan içeriklere Telegram üzerinden ulaşmak isteyen okurlar için açılmıştır.

Öte yandan böylesi bir uygulama ile özellikle Instagram gibi, iletilerde link verme imkânın çoğunlukla sınırlı olduğu mecralarda, Sosyal Bilimler’i takip eden okurların, içeriklere daha rahat ulaşması da amaçlanmıştır.

Grubun işleyişi nasıl olacak?

Sosyal Bilimler bünyesinde (web site, sosyal medya ve e-bülten) paylaşılmayan hiçbir içerik grupta paylaşılmaz. Grupta paylaşımı yalnızca “Grup Sahibi” konumundaki Sosyal Bilimler genel yayın yönetmeni olan yapar. Böylesi bir tercihin sebebi; yalnızca içerik odaklı bir yayın anlayışının benimsenmesi, içeriğe verilecek cevaplar ve “selamlaşma, tanışma, soru-cevap” ve benzeri temalı mesajların, grubun amacı dışına çıkmasına sebebiyet verme ihtimalidir.

Güvenlik hususu ve sorumluluklar

Grupta yer alan okurların bilgileri yalnızca “Grup Sahibi” konumundaki Sosyal Bilimler genel yayın yönetmeni tarafından görülebilir. Okurlara ait kişisel bilgiler hiçbir şekilde -aynı amacı taşısa ve hatta Sosyal Bilimler’in bir başka markası dahi olsa- üçüncü taraf kişi, kurum ve kuruluşlarla asla paylaşılmaz.

sosyalbilimler.org, gerçek kişilerin kişisel verilerinin yasal mevzuat ve özellikle 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“KVKK”) uygun olarak işlenmesi ve verisi işlenen ilgili kişilerin hak ihlaline uğramamaları ve bilgilendirilmeleri prensini hassasiyetle benimser.

Gruba nasıl katılabilirim?

Telegram grubuna buradaki link üzerinden katılabilirsiniz.

Telegram Aboneliği


sosyalbilimler.org’da yayımlanan metin, video ve podcastlerin paylaşıldığı Telegram grubuna katılmak için buraya bakılabilir. Söz konusu grubun, kuruluş nedeni, işleyiş, güvenlik hususu, sorumluluklar ve diğer detaylar için bu sayfa incelenebilir.

sosyalbilimler.org’a Katkıda Bulunabilirsiniz.

sosyalbilimler.org'da editörlük yapabilir, kendi yazılarını yayımlayarak blog yazarımız olabilir veya Türkçe literatüre katkı sağlamak amacıyla çevirmenlik yapabilirsin. Mutlaka ilgi alanına yönelik bir görev vardır. sosyalbilimler.org ekibine katılmak için seni buraya alalım!

Bizi Takip Edin!

Sosyal Bilimleri sosyal ağlardan takip edebilir, aylık düzenlenen kitap çekilişlerimize katılabilirsiniz.