Sosyal Bilimler | Kayda Değer Akademik Metinler

Sosyal Bilimler

Başvuru - Sosyal Bilimler
Sosyal Bilimler

Başvuru

Ön Bilgilendirme Notu:

sosyalbilimler.org bir dergi değildir, platform değildir, yayınevi değildir, bir web sitedir. Detayları için Hakkında sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sitede yer alan tüm pozisyonlarda gönüllülük esası bulunmakta olup yapılan iş karşılığında herhangi bir ücret ödenmez. Başvurular için süre kısıtlaması bulunmamaktadır. Başvurular 15 gün içinde değerlendirilir. Bu süre içinde kendisine mail gönderilmeyen adayların başvurusunun olumsuz sonuçlandığı kabul edilir. Başvuru sırasında başvuran kişiden istenen bazı kişisel veriler ile ilgili olarak Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni’ni buradan inceleyebilirsiniz.


Çeviri

  • Çevirmenden ayda en az 1 çeviri çalışması ile sosyalbilimler.org’a katkı sağlaması beklenir.
  • Çevirilecek metinler genellikle max. 10-15 sayfa kadardır, daha fazla sayıdaki çevirilerde çevirmene daha uzun süre verilerek çalışmanın zamana yayılarak çevrilmesi yolu tercih edilebilir.
  • Çeviri metni, akademik / yarı akademik bir makale olabileceği gibi gazete / internet sitelerinin yorum sayfalarındaki metinler şeklinde de olabilir.
  • Çevrilecek metnin içeriğini / konusunu belirlemek sosyalbilimler.org yönetimine bağlıdır. Bu seçim sırasında çeviri yapacak kişinin ilgi alanları da dikkate alınabilir.
  • Çeviri yapacak adaya kısa bir deneme metni gönderilir ve çevrilmesi talep edilir. Çeviri uygun görülürse aday ile çalışmaya başlanır.
  • Gerek çevirmen gerekse de sosyalbilimler.org yönetimini memnun eden verimli bir çalışma süreci tesis edilebilirse, sosyalbilimler.org yönetimi, temasta olduğu ve birlikte çalıştığı yayınevlerine çevirmeni yönlendirebilir ve —bir çok kez gerçekleştiği üzere— kitap çevirisi için imkân yaratabilir.

Seslendirme

  • Tanım: Görme engellilerin kullanımına sunulmak adına Sosyal Bilimler bünyesinde yayımlanan çevirilerden bazılarının seslendirilmesi ve bunun hem ilgili yazının başına eklenmesi hem de YouTube ve Spotify mecralarında yayımlanması.
  • Ses dosyasında, seslendirilen metnin künyesi verilecek olup söz konusu künyede seslendiren kişinin de ismi yer alacaktır.
  • Sesin asgari düzeyde kaliteli olması adına seslendirme yapan kişiden yine asgari düzeyde ses kaydı sağlayacak teknolojik imkânların (sessiz ortam, profesyonel mikrofon veya herhangi bir problemi olmayan mikrofonlu mobil cihaz kulaklıkları ve benzeri aletler) tesis edilmesi beklenir.

Başvuru Yap

 

Bizi Takip Edin!

Sosyal Bilimleri sosyal ağlardan takip edebilir, aylık düzenlenen kitap çekilişlerimize katılabilirsiniz.