Sosyal Bilimler | Kayda Değer Akademik Metinler

Sosyal Bilimler

LGBTİ Öğrencileri, Aile ve Okul Kıskacına Karşı Nasıl Korumalı? | Sosyal Bilimler
Sosyal Bilimler

LGBTİ Öğrencileri, Aile ve Okul Kıskacına Karşı Nasıl Korumalı?

Kaos GL Derneği Danışma Kurulu Eğitim Çalışma Gurubu Üyesi olan Şafak, eğitim broşürü ihtiyacının öğretmenlerle yaptıkları atölyelerde ortaya çıktığını belirtti.

“Öğretmenler, Aile ve Okul Kıskacına Karşı LGBT Öğrencileri Nasıl Korumalı”, “Cinsiyet, Toplumsal Cinsiyet ve Cinsiyet Kimliği”, “Cinsel Yönelimler, LGBT Terimler ve Tanımlar”, “LGBT Bireylere Yönelik Ayrımcılık İdeolojileri”, “Eşcinsellikle İlgili Yaygın Yanlışlara Karşı Bilimsel Doğrular” başlıklarında bilgilerin verildiği eğitim broşürü, “LGBT Öğrenciler ve Aileleri ile Çalışan Öğretmenlere Öneriler”in anlatılmasıyla sona eriyor.

Başta Psikolojik Danışman ve Rehber olan öğretmenlere yönelik eğitimler düzenleyen Kaos GL Derneğinin uzmanları, öğretmenlerin sınıflarda ve okullarda homofobik ayrımcılığa karşı nasıl yaklaşım geliştirebileceklerini anlatıyorlar.

Okullarda danışan veya zorla servise getirilen öğrencilerin durumlarının nasıl hak temelli ele alınması gerektiğinin anlatıldığı eğitimler şimdiye kadar Ankara’nın yanı sıra İstanbul, Diyarbakır ve Çanakkale’de yapıldı.

Friedrich Ebert Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği tarafından desteklenen broşürün dağıtımı ücretsiz yapılıyor.

Söz konusu broşür buradan indirilebilir.

Yorum Yazın

Haftalık E-Bülten Aboneliği
sosyalbilimler.org’a Katkıda Bulunabilirsiniz.

sosyalbilimler.org'da editörlük yapabilir, kendi yazılarını yayımlayarak blog yazarımız olabilir veya Türkçe literatüre katkı sağlamak amacıyla çevirmenlik yapabilirsin. Mutlaka ilgi alanına yönelik bir görev vardır. sosyalbilimler.org ekibine katılmak için seni buraya alalım!

Bizi Takip Edin!

Sosyal Bilimleri sosyal ağlardan takip edebilir, aylık düzenlenen kitap çekilişlerimize katılabilirsiniz.