Sosyal Bilimler | Kayda Değer Akademik Metinler

Sosyal Bilimler

Stiftung Mercator Raporu: AB-Türkiye İlişkilerinin Geleceği, 2018 için 4 Senaryo | Sosyal Bilimler
Sosyal Bilimler

Stiftung Mercator Raporu: AB-Türkiye İlişkilerinin Geleceği, 2018 için 4 Senaryo

İçinde bulunduğumuz ekonomik ve siyasi istikrarsızlık ortamıyla birlikte AB-Türkiye ilişkilerinin kritik bir yol ayrımında olduğu şu günlerde, ilişkilerin nasıl bir yön izleyeceği tüm aktörlerce merak konusu olmaktadır. 2018 sonu için dört olası senaryonun ele alındığı rapor, gelecekte AB-Türkiye ilişkilerini geliştirmek ve güçlendirmek için bugünden neler yapabiliriz sorusu etrafında şekillenmektedir. Raporun son kısmında; Türk ve AB hükümetlerine, sivil toplum aktörlerine, AB kurumlarına ve uluslararası örgütlere yönelik birtakım politika tavsiyeleri yer almaktadır.

İlgili raporun İngilizce metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Tolga Yaz
Sosyal Bilimler Platformu, Rapor Editörü
t.yaz@sosyalbilimler.org

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp Aboneliği

  sosyalbilimler.org ve onun sosyal medya kanallarında paylaşılan içeriklere WhatsApp üzerinden ulaşmak isteyen okurlar için "Sosyal Bilimler WhatsApp Grubu" açılmıştır. Söz konusu grubun, kuruluş nedeni, işleyiş, güvenlik hususu, sorumluluklar ve diğer detaylar için bu sayfa incelenebilir.

Haftalık E-Bülten Aboneliği
sosyalbilimler.org’a Katkıda Bulunabilirsiniz.

sosyalbilimler.org'da editörlük yapabilir, kendi yazılarını yayımlayarak blog yazarımız olabilir veya Türkçe literatüre katkı sağlamak amacıyla çevirmenlik yapabilirsin. Mutlaka ilgi alanına yönelik bir görev vardır. sosyalbilimler.org ekibine katılmak için seni buraya alalım!

Bizi Takip Edin!

Sosyal Bilimleri sosyal ağlardan takip edebilir, aylık düzenlenen kitap çekilişlerimize katılabilirsiniz.