Sosyal Bilimler | Kayda Değer Akademik Metinler

Sosyal Bilimler

Alaa Murabit: İnancım Kadınlar Hakkında Ne Söylüyor | Sosyal Bilimler
Sosyal Bilimler

Alaa Murabit: İnancım Kadınlar Hakkında Ne Söylüyor

“Alaa Murabit 15 yaşındayken Kanada’dan Libya’ya taşınmış. Daha önce, kardeşleriyle eşit olduğunu düşünürken, bu yeni çevresinde başarabilecekleri konusunda büyük yasaklamalar hissetmiş. Müslümanlığıyla gurur duyan bir kadın olarak bunun gerçekten dinin bir şartı olup olmadığını merak etmiş. Eğlenceli, tutkulu ve dinç asi ruhuyla, kendi inancındaki kadın liderleri nasıl keşfettiğini ve Kur’an’dan hareketle kadın hakları için mücadele eden kampanyasını nasıl başlattığını paylaşıyor.”

Turkish translation by Ramazan Şen, reviewed by Efser Özer.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp Aboneliği

  sosyalbilimler.org ve onun sosyal medya kanallarında paylaşılan içeriklere WhatsApp üzerinden ulaşmak isteyen okurlar için "Sosyal Bilimler WhatsApp Grubu" açılmıştır. Söz konusu grubun, kuruluş nedeni, işleyiş, güvenlik hususu, sorumluluklar ve diğer detaylar için bu sayfa incelenebilir.

Haftalık E-Bülten Aboneliği
sosyalbilimler.org’a Katkıda Bulunabilirsiniz.

sosyalbilimler.org'da editörlük yapabilir, kendi yazılarını yayımlayarak blog yazarımız olabilir veya Türkçe literatüre katkı sağlamak amacıyla çevirmenlik yapabilirsin. Mutlaka ilgi alanına yönelik bir görev vardır. sosyalbilimler.org ekibine katılmak için seni buraya alalım!

Bizi Takip Edin!

Sosyal Bilimleri sosyal ağlardan takip edebilir, aylık düzenlenen kitap çekilişlerimize katılabilirsiniz.