Sosyal Bilimler | Kayda Değer Akademik Metinler

Sosyal Bilimler

Sempozyum Şartnamesi - Sosyal Bilimler
Sosyal Bilimler

Sempozyum Şartnamesi

SEMPOZYUM

Sosyal Bilimler Platformu, I. Uluslararası Zygmunt Bauman Sempozyumu  (bundan sonra “Sempozyum” olarak anılacaktır) organizasyonunu Düzenleme Kurulu sorumluluğunda yürütmektedir. Sosyal Bilimler Platformu’nun resmî ve güncel duyuruları ile tüm iletişim bilgileri www.sosyalbilimler.org ve bu adrese bağlı subdomain adreslerinde belirtildiği gibidir.

KATILIMCI

Sempozyum herkese açık ve ücretlidir. Sempozyuma katılımcı olarak dahil olmak için herhangi bir meslek grubuna ait olmak ya da belirli ön koşulları taşımak gerekmez. Katılımcılar bu sayfadaki tüm bilgileri ve bu şartnameyi okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bildiri metni Başvuru Sayfası‘ndaki form aracılığıyla sisteme yüklenir. Akademik posterler bauman@sosyalbilimler.org adresine gönderilecektir.

Bildiri metni gönderecek katılımcılar, Başvuru formunu doldurmadan önce “Bildiri Metni Hakkında” sayfasını incelemelidir. Akademik poster gönderecek katılımcılar “Akademik Poster Formatı” sayfasını incelemeliler. Sisteme yüklenilen özet metni ile e-posta ile gönderilen akademik posterler Düzenleme Kurulu’na ve sonrasında Bilim Kurulu’na iletilir.

Bilim Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda bildiri özeti kabul edilen katılımcılarla irtibata geçilir. Özeti kabul edilen katılımcılar kayıt ücretini ödeme aşamasına geçerler. Gönderilen ücretin, Sosyal Bilimler Platformu’nun banka hesabına geçtiği teyit edildikten sonra katılımcı, kaydının sorunsuzca gerçekleştiğine dair e-posta / GSM yoluyla bilgilendirilir. Para aktarım ücreti (Havale/EFT Ücreti) nedeniyle, kayıt ücretini eksik ödeyen kişilerin kayıtları tamamlanmamış sayılır.

Konuşmacılar herhangi bir engelle karşılaştıklarında sempozyuma katılamayacaklarını bildirmelidir. Sosyal Bilimler Platformu, düzenlediği sempozyum dahilinde hiçbir konuşmacı ücreti ödemez; ancak konaklama ve ulaşım masrafları -aksi belirtilmedikçe- konuşmacıya aittir. Davetli konuşmacıların ise -aksi belirtilmedikçe- sadece yol masrafları, Sosyal Bilimler Platformu tarafından belirlenen sınırlar dahilinde karşılanır.

DİNLEYİCİ

Sempozyum herkese açık ve ücretlidir. Sempozyuma dinleyici olarak katılmak için herhangi bir meslek grubuna ait olmak ya da belirli ön koşulları taşımak gerekmez. Dinleyiciler bu sayfadaki tüm bilgileri ve bu şartnameyi okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Başvuru Sayfası‘ndaki formun doldurulması ve belirtilen kayıt ücretinin ilgili hesaba gönderimi sonrasında sempozyuma tam kayıt yapılmış olur. Gönderilen ücretin, Sosyal Bilimler Platformu’nun banka hesabına geçtiği teyit edildikten sonra dinleyici, kaydının sorunsuzca gerçekleştiğine dair e-posta / GSM yoluyla bilgilendirilir. Para aktarım ücreti (Havale/EFT Ücreti) nedeniyle, kayıt ücretini eksik ödeyen kişilerin kayıtları tamamlanmamış sayılır.

İPTAL VE PARA İADESİ

Mücbir sebeplerle iptal olan veya tarihi değiştirilen sempozyumun tüm sorumluluğu Sosyal Bilimler Platformu’na aittir. İptal olan sempozyuma önceden kayıt yaptırmış katılımcıların ve dinleyicilerin kayıt ücretleri iade edilir. Tarih değişikliği yapılan etkinliklerde dinleyiciler talep ettikleri taktirde kayıt ücretleri iade edilir. İade işlemi gerçekleşen dinleyiciler ilgili etkinliğe tekrar kayıt yaptırsalar dahi ikinci kez ücret iadesi talep edemezler. Belirtilen durumlar dışında kayıt ücretinin iadesi söz konusu değildir.

KATILIM BELGESİ

Sosyal Bilimler Platformu, katılımcılara ve dinleyicilere, katıldıkları sempozyum için Katılım Belgesi düzenlemektedir. Katılım Belgesi herhangi türden bir sertifika değildir. Devlet kurumundan onaylı ve herhangi bir kurum tarafından tanınması gerekmez. Katılımcıların ve dinleyicilerin ilgili sempozyuma katıldıklarını beyan etmek istedikleri durumlarda, ilgili kişi ya da kurumun inisiyatifi çerçevesinde ve Sosyal Bilimler Platformu’nun saygınlığı nedeniyle söz konusu katılım belgesi itibar görebilir.

PROGRAM İLANI

Sempozyum programı www.sosyalbilimler.org ve bu adrese bağlı subdomain adreslerinde yayımlanarak ilan edilir. En güncel ve geçerli bilgiler bu adreslerde bulunacaktır. Program ilan edildikten sonra Sosyal Bilimler Platformu herhangi bir değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

sosyalbilimler.org’da yayımlanan metin, video ve podcastlerin paylaşıldığı Telegram grubuna katılmak için buraya bakılabilir. Söz konusu grubun, kuruluş nedeni, işleyiş, güvenlik hususu, sorumluluklar ve diğer detaylar için bu sayfa incelenebilir.


sosyalbilimler.org'da yayımlanan çalışmalar ile ve yeni çıkanlar arasından derlenen kitapların yer aldığı haftalık e-posta bültenine ücretsiz abone olmak için bu sayfa incelenebilir.

Bizi Takip Edin!

Sosyal Bilimleri sosyal ağlardan takip edebilir, aylık düzenlenen kitap çekilişlerimize katılabilirsiniz.