Sosyal Bilimler | Kayda Değer Akademik Metinler

Sosyal Bilimler

Say Yayınları - Sosyal Bilimler
Sosyal Bilimler

Say Yayınları

Say Dağıtım, 1978 yılında kuruldu. 1987 yılında isim değişikliğine gidip, adını Say Dağıtım Ltd. Şirketi olarak yeniden düzenlendi. 1978’den beri İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin hemen hemen her köşesine kitap dağıtmaktadır. Geniş ürün yelpazesi içinde 60 binin üzerinde kültür kitabı, onlarca ansiklopedi, ilköğretim öncesi çocuk kitapları bulunmaktadır. Yayıncılık sektörünün öncü yayınevlerinin kitaplarını dağıtmakla birlikte; Hayal, Mavikalem, Karşı, Fototrek… gibi yayınevlerinin de tek dağıtımcısıdır.

Say Yayınları, 1979 yılından bu yana bilim, felsefe ve psikoloji alanlarında; Einstein, Freud, Fromm, Adler, Russell, Sartre, Nietzsche, Camus, Kant, Rousseau, Descartes, Shah, Tagore gibi uygarlık tarihinin en önemli düşünür ve bilim adamlarının başlıca yapıtlarını yayımladı; başta Server Tanilli ve Asım Bezirci olmak üzere çok sayıda Türk araştırmacı ve yazarın başyapıtlarını ve en önemli çalışmalarını ilk elden okurlarıyla buluşturdu ve bu yapıtların defalarca yeni basımlarını gerçekleştirdi. Bunların yanı sıra; parapsikoloji, ölümden sonra yaşam ve ufoloji gibi bilimin sınırındaki alanlardan Anadolu uygarlıklarına, Türk/Osmanlı tarihinden mitoloji ve cinselliğe değin geniş bir yelpazede çok sayıda başvuru yapıtını okurlarına sundu.

Çocuklara ve gençlere yönelik olarak da, düş dünyalarının sınırlarını zorlayacak denli birbirinden ilginç serüvenleri içeren kitap dizileriyle yeni ufuklar açtı. Omega, Say Yayınları’nın bir alt kolu olarak, 2000 yılında kuruldu. Bu tarihten itibaren doğu ve batı teozofisi, spiritüalizm, güncel psikoloji, meditasyon ve parapsikolojiyle ilgili kitaplar yayımladı. Bu disiplinlerde eserler veren Erhard F. Freitag, Osho, Rudolf Steiner, Brain L. Weiss gibi dünyaca ünlü uzmanların yapıtlarını okuyuculara sundu. 2000’li yılların modern insanının ilgisini çeken popüler yazarlar ve yeni disiplinlerle ürün yelpazesini her geçen gün genişletmektedir.

WEB: sayyayincilik.com

sosyalbilimler.org’da yayımlanan metin, video ve podcastlerin paylaşıldığı Telegram grubuna katılmak için buraya bakılabilir. Söz konusu grubun, kuruluş nedeni, işleyiş, güvenlik hususu, sorumluluklar ve diğer detaylar için bu sayfa incelenebilir.


sosyalbilimler.org'da yayımlanan çalışmalar ile ve yeni çıkanlar arasından derlenen kitapların yer aldığı haftalık e-posta bültenine ücretsiz abone olmak için bu sayfa incelenebilir.

Bizi Takip Edin!

Sosyal Bilimleri sosyal ağlardan takip edebilir, aylık düzenlenen kitap çekilişlerimize katılabilirsiniz.